Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

NÁDRŽ NA DEŠŤOVOU VODU | Střecha, okapy, kanalizace, odvodnění, instalaterský materiál, nádrže, čerpadla, ČOV, bakterie, LED dlažba.

Váš partner pro dům.
 
Registrace
 
 
 

Na úvod » NÁDRŽ NA DEŠŤOVOU VODU

Vyhledávání
 
 
 

NÁDRŽ NA DEŠŤOVOU VODU

 - úspora Vaších výdajů za vodné a stočné.

 nebo také retenční nebo akumulační jímky slouží k zadržení dešťové vody a tím k odlehčení kanalizačních sítí a i k využití jako zásobník užitkové vody. Nahromaděnou vodu lze využít v domácnosti nebo následně řízeně vypouštět do kanalizace pomocí zabudovaného čerpadla dle potřeby. Nátok do plastové nádrže na dešťovou vodu je regulovatelný pomocí by-passu a to tak, že cca polovina odtéká do kanalizace, druhá půlka se zachytává a hladina vody v jímce může stoupat až k nouzovému přepadu.
Důvod, proč si pořídit kombinovanou retenční plastovou nádrž na dešťovou vodu je hlavně úspora financí, ale také někdo jen přemýšlí ekologicky a uvědomuje si, že zbytečně plýtvá pitou vodou, která může být nahrazená dešťovou vodou.
Pro celoroční provoz jsou určené samonosné podzemní plastové jímky typu ponorka, které lze vyrobit v jakémkoliv objemu a na přání zákazníka osadit požadovaným rozměrem přívodu, odtoků, by-passem, omezovačem vtoku do jímky, čerpadlem dle požadovaných parametrů, přepadem a univerzální filtrační nádobou.
Naše jímky mají masivní konstrukce, protože používáme 8 až 12 mm silný materiál a vlastníme nejmodernější plně automatické svařovací stroje, které obsluhují vyškolení pracovníci. Na přání zákazníka lze vyrobit i nádrže,které jsou pojízdné osobními auty. Životnost naších jímek je prakticky neomezená, protože plastový materiál je v zemi chráněn jak před UV zářením, tak před povětrnostními vlivy.

 

ROSTOUCÍ NÁKLADY NA VODU VÁS NECHAJÍ CHLADNÝMI, NEBOŤ NEBE DODÁVÁ VODU ZDARMA!!!

 

V současnosti se nabízí několik možností využívání dešťové vody:

 • Zavlažování
  Dešťová voda je chudá na soli, proto nedochází k zasolování půdy. Navíc neobsahuje chlor. Existují dokonce rostliny, které jinou než dešťovou vodu nesnášejí, např. kanadské borůvky. Kromě toho je pitná voda příliš cenná na to, abychom s ní zalévali zahradu.

 • Praní
  Zachycená srážková voda se využívá s výhodou jako užitková voda na praní a to zejména v oblastech, kde je jiná dostupná voda (podzemní nebo i upravená) na praní příliš tvrdá nebo obsahuje vyšší podíl železa, manganu apod. Při použití na praní se příznivě projeví měkkost dešťové vody, která podstatně lépe rozpouští prací prášky, čímž sníží jejich spotřebu, nemá tendence se usazovat a tvořit vodní kámen a proto není tak nutné používat drahé změkčovače. Úspory se tak mimo spotřebu vody dotýkají ještě snížené spotřeby pracích prostředků a snížení opotřebení pračky.
 • Splachování WC
  Pro WC a instalace (přívodní potrubí, odpady) je dešťová voda také výhodná, jelikož je měkká a nedochází tedy k usazování vodního kamene. Splachování WC navíc spotřebuje společně se sprchováním nejvíce vody v domácnosti a vzhledem k tomu, že nevyžaduje vodu vysoké kvality, je používání pitné vody zbytečným plýtváním.
 • Údržba
  Dešťovou vodu můžeme použít na mytí aut, úklid a čištění tam, kde není zapotřebí hygienicky nezávadná pitná voda. Ve všech těchto případech je zapotřebí velké množství vody a je ekonomicky i ekologicky výhodné použít dešťovou vodu namísto pitné.
 • Předpoklady
  Aby byla zajištěna provozní jistota - systému, nesmí být vzdálenost domácí vodárny - čerpadla k cisterně (nádrž s vodou) větší než 20 metrů a výškový rozdíl max. 5 metrů.

řez nádobou rez nádobou celá nádoba nádoba s čerpadlem nádrž půdorys

 

Zapojení vodárny a nádže v domě

Fotky s realizací a cenové kalkulace úspory naleznete na www.kutik.cz 

 
 
 
 
249 Kč
199 Kč
 
s DPH
Prodejna ...
novinka
ks
 
550 Kč
 
s DPH
Do druhéh...
ks
 
1.450 Kč
990 Kč
 
s DPH
Prodejna ...
novinka
ks
 
3.676 Kč
 
s DPH
na objedn...
ks
 
18.990 Kč
 
s DPH
2-3 dny
ks
 
22.890 Kč
 
s DPH
na objedn...
ks
 
25.800 Kč
 
s DPH
2-3 dny
ks
 
 
Výsledky 1 - 7 z 7 [Celkem stránek: 1]